| BARTH Holiday

TIPY NA TRHY, JARMARKY A ZAJÍMAVÉ AKCE V OKOLÍ

150 let Moravské pohraniční dráhy

KDY: 7. října 2023, 7:00 - 16:00

KDE: Dolní Lipka - Králíky

Na Kralicku se v sobotu 7. října uskuteční velká událost pro všechny nadšence historie a parních lokomotiv. Bude to den plný oslav, který připomene 150 let od založení Moravské pohraniční dráhy. Do stanice Dolní Lipka se sjedou celkem čtyři parní vlaky, přicházející z různých směrů. Tyto vlaky dorazí z Olomouce (přes Šumperk), České Třebové, Pardubic (přes Hradec Králové) a od Štítů.

Kromě parních lokomotiv bude také připraven bohatý doprovodný program zahrnující komentované prohlídky lokomotiv nebo zajímavé přednášky o historii Moravské pohraniční dráhy. Tyto aktivity budou doplněny hudebním doprovodem a samozřejmě bude zajištěno občerstvení pro všechny účastníky.

Medové slavnosti

KDY: 28. října 2023, 11:00 - 17:00

KDE: Špindlerův Mlýn

Vstup zdarma

Nenechte si ujít tradiční lidový řemeslný jarmark nabídne nádhernou atmosféru doplněnou pestrobarevným podzimním listím, vůní medoviny a sladkého medu. Nebude chybět také přehlídka tradičních řemesel, dílny pro děti a hudba k poslechu i k tanci. Děti budou mít možnost zažít nezapomenutelné chvíle díky interaktivní show "MOUCHY". Přijeďte do Špindlu za folklorem, užijte si sváteční den a ochutnejte různé pochoutky z medu. 

 

Další události, které by vás mohli zajímat...
 

Halloweenský strašidelný víkend na Stezce

KDE: Stezka korunami stromů Krkonoše - Janské Lázně

Akce jako vyšitá pro rodiny s dětmi. Čeká vás strašidelně vyzdobená Stezka, v pátek a sobotu speciálně prodloužená otevírací doba. Pro všechny děti v halloweenském kostýmu je vstup na Stezku zdarma, navíc dostanou i strašidelně dobrou odměnu v restauraci. 
Otevírací doba: Pátek a sobota od 9:30 hodin do 20:30 hodin, neděle od 9:30 do 16:00
 

Herní krajina Pecka na Portáškách

KDE: u lanovky Velká Úpa - Portášky

Herní krajina Pecka je komplex aktivit a zábavy nacházející se v okolí Pece pod Sněžkou. Nejkratší cesta sem vede sedačkovou lanovkou z Velké Úpy na Portášky, ale můžete se sem vydat i po svých např. cestou horských nosičů z Pece pod Sněžkou.  Je to místo, které nabízí širokou škálu venkovních a dobrodružných aktivit pro návštěvníky různých věkových skupin. Jedná se o unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny. Děti se mohou projít po 180 metrů dlouhé lanové stezce mezi stromy, povozit jelenovi v paroží, prolézt jezevčí nory nebo vyšplhat čápovi do hnízda. Abyste po takovém dobrodružství ušetřili alespoň jedné noze cestou dolů, můžete si vypůjčit koloběžky. Herní krajina je otevřená do konce října (víkendy a svátky). 
 

Pěší pouť ke kapličce sv. Františka z Assisi 

KDY: 8. října 2023, 11:00 - 16:15

KDE: Špindlerův Mlýn - od kostela sv. Petra

K poslechu zahraje hudební skupina Petah.

 

Czech Downhill TopOnTrail Cup 2023

KDY: 14. - 15. října 2023

KDE: Trail park Dolní Morava 

Český pohár závodu horských kol ve sjezdu.

 

Svatý Martin přijede na bílém koni do Pece

KDY: 11. listopadu 2023

KDE: Pec pod Sněžkou

V sobotu 11. listopadu Pec zažije příjezd svatého Martina na bílém koni. Podrobnější informace budou doplněny.