Tipy na výlety | BARTH Holiday

Tipy na výlety

Podívejte se na tipy na zajímavá místa v okolí našich apartmánů

Špindlerův Mlýn

Nejlepší horské středisko v Krkonoších

Špindlerův Mlýn je vyhlášenou a vyhledávanou lokalitou, která každoročně láká tisíce návštěvníků. A není divu! Špindl totiž nabízí ideální lyžařské podmínky (27 kilometrů sjezdovek, 6 sedačkových lanovek, 11 vleků), upravované běžecké tratě, sáňkařskou dráhu, snowtubing i vyhlášený Fresh Track.

Přes léto je Špindlerův Mlýn skvělým výchozím bodem pro turistiku a poutá pozornost svou rozsáhlou sítí cyklostezek nebo sjezdovou či dualovou tratí pro horská kola. Mimo to zde najdete mnoho dalších různorodých aktivit a vyzkoušet si tak můžete např. vodní sporty, paragliding, jízdu na koních, bobovou dráhu, čtyřkolky, tenis, minigolf, adrenalinové parky aj. Velmi oblíbené je také slaňování a Zip line na Labské přehradě, kde zažijete adrenalin na 120m dlouhé jízdě na laně zavěšené podél hráze. Pro rodiny s dětmi je pak zajímavou atrakcí Muzeum LEGA, které se nachází jen pár kroků od našich apartmánů.  

Jestliže patříte mezi milovníky přírody, a rádi si občas odskočíte z města na čerstvý vzduch, lokace nabízí unikátní klimatické podmínky a rozmanitou horskou přírodu. Pokud se do Špindlu vydáte, za zastavení rozhodně stojí nejstarší část obce, kterou je Svatý Petr (první zmínky pochází z období 16. století). Vyhledávanou v okolí je také Stezka korunami stromů v Janských Lázních, jež se nachází v samém srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Pokud dáváte přednost „wellness dovolenkovému módu“ – ve Špindlerově Mlýně si rozhodně přijdete na své. Restaurací, služeb, zábavných programů i relaxačních procedur je tu pro Vás k dispozici široká škála. 

Stačí si jen vybrat!  

product_15_6
product_15_7
product_15_9
product_15_10
product_15_11
product_15_13
Špindlerův Mlýn Svatý Petr

Říčky v Orlických horách

Zajímavosti a turistické cíle v Orlických horách

Název pohoří je odvozen od řeky Orlice, která tudy po česko-polské hranici protéká. Nejvyšším vrcholem Orlických hor je Velká Deštná (1115 m. n. m.), přes kterou pak vede hlavní hřebenová túra. Na vrcholku je jedna z nejkrásnějších rozhleden v České republice, ze které je fantastický výhled. Na túru se můžete vydat pěšky, na kole nebo v zimě po běžkařských trasách. Pohodlná okružní turistická trasa vede ze Šerlichu s další zastávkou na Masarykově chatě.

V podhůří Orlických hor se nachází celá řada památek, hrady a zámky. Podhůří je klidným místem, do kterého se prozatím nestihla rozšířit masová turistika, takže je ideální destinací pro všechny, kteří dávají přednost prostředí s menší koncentrací lidí. V zimě jsou Říčky i Deštná vyhledávanými lokalitami ze strany lyžařů, běžkařů, milovníků zimních sportů a sněhobílé pokrývky. Nudit se tu nebudou ani adrenalinoví nadšenci, kteří si zde mohou vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, historických rohačkách (v minulosti neodmyslitelná součást inventáře každé pořádné horské chalupy) nebo se svézt sněžnou rolbou. Ve skicentru Říčky najdete nejlepší sjezdovky v Orlických horách.

Vyhlášenou kulturní památkou je dělostřelecká pevnost Hanička u Rokytnice v Orlických horách. Jedná se o systém předválečného opevnění, který se skládá z bojových objektů v podzemí propojených stovkami metrů chodeb a sálů. Vojenské úkryty jsou součástí expozice a muzea, kam se můžete vydat na rodinný výlet.

Celá oblast si zachovala svůj původní přírodní ráz a zdejší krajina je opravdu kouzelná, jako stvořená pro odpočinek. Návštěvníci zde naleznou spoustu zámeckých i městských parků, udržovaných venkovských zahrad, bukový prales, chráněnou krajinnou oblast, naučné stezky, hustou síť cyklotras, pěší trasy, romantiku u řek vinoucích se údolími, přehrady, zříceniny hradů, lesy,…

Dolní Morava

Stezka v oblacích, obří mamut a nejdelší visutý most na světě

Dolní Morava se rozkládá mezi Orlickými horami a Jeseníky na úpatí Králického Sněžníku. Lyžařský areál leží v samotném údolí obce, a to nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku. Místní tratě patří k tomu nejlepšímu, které u nás v České republice můžete najít. Oblast je vyhledávanou především pro horské lyžařské středisko a skutečnost, že její část je součástí Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, která je dominantou zdejšího kraje. Najdete zde zalesněné hřbety, protékající řeku Moravu a božský klid. Avšak nejen poklidné prostředí, ale také široké možnosti sportovního vyžití a aktivního odpočinku – to vše Dolní Morava svým návštěvníkům nabízí bez ohledu na roční období.  

Ať už v teplejších dnech nebo v zimním čase, na Dolní Moravě si vždycky najdete to svoje. Kromě sjezdového lyžování můžete vyzkoušet běžkařské tratě, skialpinismus, celoročně přístupnou Stezku v oblacích, bobovou dráhu či večerní sáňkování.  

Pokud na Dolní Moravu zavítáte mimo zimní sezónu, dost možná nebudete vědět, co dřív. Vyžití je tu opravdu rozmanité. Navštívit můžete např. Mamutí vodní park, Lesní zážitkový park, Dětský park Amálka, trampolíny, lanový adrenalin park, šlapací káry, wellness, bazény atd. Jestliže rádi sjíždíte řeky, Králický Sněžník je skvělým místem také pro vodáky a potěší i jezdce na koních či milovníky kulturních památek.  

Horkou novinkou, kterou zaznamenal snad každý, je nově otevřený Sky Bridge 721. Jedná se o nejdelší zavěšený most na světě (celková délka 721 metrů), který se nachází ve výšce téměř 100 metrů nad zemí a spojuje jeden horský hřeben s druhým.  

sky-bridge721-9-resampled_retina.1200x1200.shrink_only.q85
IMG_1894
sky-bridge721-3-resampled_retina.1200x1200.shrink_only.q85
sky-bridge721-6-resampled_retina.1200x1200.shrink_only.q85
stezka-v-oblacich-zima-9_retina.1200x1200.shrink_only.q85
stezka-v-oblacich-zima-12_retina.1200x1200.shrink_only.q85
Dolní Morava

Pec pod Sněžkou

Srdce Krkonošského národního parku

Pec pod Sněžkou je nejen malebným horským městečkem nacházejícím se v údolí řeky Úpy, ale také významným sportovním a turistickým střediskem v srdci samotného Krkonošského národního parku. Jedná se o vůbec největší lyžařský areál v České republice.  

Pec pod Sněžkou je lokalita, která je skvělým výchozím bodem pro objevování krás Krkonoš, a to v jakémkoliv ročním období. Cest na vrcholky hor vede hned několikero. Zvolit si můžete cestu pěšky, na kolech nebo sáhnout po pohodlí a k výšinám se dostat lanovkou s mezistanicí na Růžové hoře.  

Město samotné je obklopeno kopci a vrchy ze všech stran, což zaručuje unikátní atmosféru i výhledy. Výstupy do hor ovšem nejsou jedinou možností, jak zde můžete trávit svůj čas. Samozřejmostí je sjezdové lyžování (přibližně 27 kilometrů sjezdovek), běžkařské trasy, skialpinismus, bruslení či vyhlídkové jízdy se psím spřežením. Vyzkoušet můžete i zážitkovou jízdu v rolbě, snowparky, večerní lyžování nebo Fresh Track, který vám přinese mimořádný zážitek z ranní lyžovačky ještě před oficiálním otevřením areálu.  

K Peci pod Sněžkou neodmyslitelně patří také služby na vysoké úrovni, wellness a odpočinkové aktivity, které přináší regeneraci celého organismu. Pro děti je zde k dispozici Herní krajina Pecka ve Velké Úpě, bobová dráha, lanové centrum či herní prvky podél hlavních turistických pěších cest, které si užije celá rodina.  

Pro vyznavače aktivní dovolené nabízí Pec pod Sněžkou pestrou škálu aktivit a trávení volného času také v létě. Na své si zde přijdou vyznavači horské turistiky, kteří zde naleznou nepřeberné množství turistických tras vedoucími údolími, čarokrásnou přírodou, unikátní faunou i flórou až na mohutné hřebeny nejvyšších českých hor.  

Pec pod Sněžkou