Nejdelší sjezdovka v Česku na Dolní Moravě | BARTH Holiday

Nejdelší sjezdovku v délce 3,7 km najdete na Dolní Moravě

Barth

Sjeďte si nejdelší sjezdovku v České republice

Jste milovníci zimních sportů a především lyžování nebo snowboardingu? Od prosince 2023 můžete zažít nejdelší sjezdovou trať v České republice na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. S délkou 3,7 kilometru představuje nová sjezdovka významné zlepšení oproti dosavadním rekordmanům, jako je sjezdovka v Ramzové v Jeseníkách (3,26 km) nebo Jáchymovská sjezdovka na Klínovci (2,95 km). 

Nově si budete moci vychutnat sjezd od nejvyššího bodu na vrcholu Slamník až do spodního areálu U Slona, což zkušenému lyžaři zabere zhruba čtyři minuty. Tato nová sjezdovka se pyšní šířkou minimálně 25 metrů a příjemným terénem. Průměrná výška sněhu na trati činí aktuálně (k 8.12.2023) 60 centimetrů, přičemž polovina pochází z přírodního sněhu a zbytek je umělý sníh.

Horský resort Dolní Morava investoval do zasněžování v posledních letech 600 mil. Kč a nově byla vybudována dvě zasněžovací jezera s celkovým objemem více než 100.000 metrů krychlových. Celkově mají lyžaři k dispozici 6 km sjezdových tratí, včetně sjezdovek Slamník, Vyhlídková v celé délce, Sněžník B a Kamila. Kromě toho bylo upraveno 48 kilometrů běžeckých tratí ve vrcholových partiích. Dolní Morava se tak stává ideálním místem pro milovníky zimních sportů s nabídkou pro lyžaře všech úrovní dovedností. Nechybí ani služby lyžařské školy, Ski a SNB půjčovny, které vás vybaví na lyže, běžky či skialpy. 

Během zimního období je v provozu Sky Bridge 721 i Stezka v oblacích. Nejaktuálnější informace o provozu všech turistických atrakcí, vleků a lanovek najdete na webu https://www.dolnimorava.cz/provozni-doby.

Skipasy nakoupíte nejvýhodněji online na e-shopu


 Neváhejte a rezervujte si ubytování na Dolní Moravě. Naše apartmány se saunou se nachází 600 metrů od sedačkové lanovky Sněžník.

Potřebujete poradit nebo poskytnout bližší informace? Zavolejte nebo nám napište na holiday@autocentrum.cz .

Podívejte se na akční nabídky a další aktuality